Na Slovensku sú momentálne najobľúbenejšie mená pre chlapcov Adam, Jakub a Tomáš, a pre dievčatá Ema, Anna a Laura.

Tieto mená sa v minulosti tiež často objavovali na zozname najobľúbenejších mien na Slovensku. V poslednom období sa však môže meniť popularita jednotlivých mien, takže je možné, že v súčasnosti môžu byť iné mená najobľúbenejšie.

Nové mužské mená v kalendári

V slovenskom kalendári sa pravidelne objavujú nové mená. Niektoré z nich sú príbuzné s menami, ktoré sú už dlhšiu dobu známe a používané na Slovensku, iné sú úplne nové a doteraz sa v slovenskom kalendári neobjavovali.

Príkladom nového mena, ktoré sa objavilo v slovenskom kalendári, je napríklad meno Aiden. Toto meno pochádza zo staroanglického jazyka a znamená „horúci“. Je považované za moderné a svieže meno, ktoré sa v poslednej dobe stáva čoraz obľúbenejšie.

Ďalším príkladom nového mena, ktoré sa objavilo v slovenskom kalendári, je meno Kayden. Toto meno pochádza z anglického jazyka a znamená „bojovník“. Je to moderné meno, ktoré sa v poslednej dobe stáva čoraz obľúbenejšie.

Nové ženské mená

Príkladom nového ženského mena, ktoré sa objavilo v slovenskom kalendári, je napríklad meno Abigail. Toto meno pochádza zo starohebrejského jazyka a znamená „otec radosti“. Je to moderné meno, ktoré sa v poslednej dobe stáva čoraz obľúbenejšie.

Ďalším príkladom nového ženského mena, ktoré sa objavilo v slovenskom kalendári, je meno Harper. Toto meno pochádza z anglického jazyka a znamená „hudobník“ alebo „skladateľ“. Je to moderné meno, ktoré sa v poslednej dobe stáva čoraz obľúbenejšie.

Je dôležité si uvedomiť, že výber mena pre dieťa je individuálna záležitosť a môže byť ovplyvnený mnohými faktormi, vrátane osobných preferencií rodičov, rodinných tradícií a kultúrnych zvykov. Je dôležité vybrať meno, ktoré bude vyhovovať dieťaťu po celý život a bude pre neho vhodné.